Auta na splátky bez registru jsou určeny i pro lidi, kteří mají zápis v registru dlužníků a chtějí si přesto pořídit ojeté auto na splátky.

Co je to registr dlužníků ?

Registr dlužníků slouží finančním institucím k tomu, aby je chránil před novými problémovými klienty. Když přijde nový klient, tak si ho vždy mohou prověřit v registru dlužníků, kde hned vidí jestli jste neměly nějaké problémy se splácením svých dřívějších úvěrů a a půjček. Někteří lidé jsou zapsaní v těchto registrech dlužníků a proto pak hladjí koupi auta na splátky bez registru dlužníků.

Kde hledat auta na splátky?

Většinu nabídek na prodej aut na splátky můžete dohledat na webových inzertních serverech. Vystuvují je tam lidé, kteří jsou ochotni prodat svoje auto i na splátky. Vy jim pak budete auto splácet v předem dohodnutých měsíčních splátkách. Většina lidí nemá možnost prověřit registry dlužníků a tak prodají auto na splátky téměř každému.

Kontrola technického stavu vozidla

U nákupu ojetých aut je strašně důležité si vždy pořádně zkontrolovat technický stav vozidla. Je třeba také myslet na to, že některé závady na autě nejsou vidět hned na první pohled. Pokud autům zase tak moc nerozumíte, tak si sebou raději vemte nějakého odborníka, která vám dokáže fundovaně poradit.

Dohoda o výši měsíčních splátek

Obě strany (tedy prodávajicí i kupujicí) se musí domluvit na podmínkách za kterých bude ojeté auto spláceno. Ideální je podle mě sepsat písemnou úvěrovou smlouvu. Je tam třeba zanést všechny důležité údaje. Tedy výše měsíční splátky, způsob jakým bude spláceno, roční úroky, případně sankce při nesplácení či při opoždění se splácením.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.