V některých prodejnách je možný přimý nákup zboží na splátky. Zaplatíte tedy jen určitou akontaci a pak zboží postupně splácíte v měsíčních splátkách.

Nakupování na splátky

Většina lidí v dnešní době potřebuje všechno hned a nechtějí vůbec na nic čekat. Proto také začly nabízet společnosti, které nabízely nákupy na splátky. V obchodech můžete vidět vždy oddělení splátkového prodeje, kde můžete vyřídit nákup zboží na splátky. A většinou to bývá vyřízené opravdu hodně rychle.

Nákup na splátky přímo na prodejně

Pro hodně lidí je strašně lákavé, že moho mít věc hned a nemusí čekat, než by na takovou věc našetřily. Pro tyto lidi, jak pak strašně lákavé, si zařídit přímo na prodejně možnost nákupu na splátky. Tito lidé často nepřemýšlejí o tom, že budou muset půjčku postupně splácet. Prostě chtějí určitý typ zboží, tak si ho prostě koupí. Často se jedná o tzv. impulzivní nakupování.

Společnosti lákají na nákup bez navýšení

Hodně splátkových společností začalo v poslední době zákazníky lákat, na nákup zboží na splátky bez navýšení. Stačí když zbytek částky za zboží doplatíte do určité doby. Splátkové společnosti však vědí, že je vždy pohodlnější to nesplatit. A opravdu tomu tak je, jinak by to také splátkové společnosti nedělaly. Většina lidí nakonec nepošle a tak jim pak začnou naskakovat úroky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.