Pokud už se vám nedaří splácet, tak by jste měly co nejrychleji kontaktovat vaše věřitele a pokusit se s nimi nějakým způsobem domluvit. Více informací o neschopnosti splácet najdete v samotném dnešním článku.

Neschopnost splácet: co dělat ?

Pokud už si myslíte, že nejste schopni své půjčky dále splácet, tak by jste se měly co nejdříve obrátit na vaše věřitele. Většinou je možné odložit splácení třeba o 2 měsíce. Nebo je možné snížení splátek a roztáhnutí půjčky na delší časové období. Důležité je také kontaktovat věřitele vždy včas, můžete tak zabránit zesplatňění vaší půjčky (budete pak muset doplatit zbytek půjčky naráz).

Dluhová poradna

Pokud máte problémy s dluhy, tak doporučuji se obráti na různá občanská sdružení, která řeší půjčky a dluhy. Tyto občanská sdružení jsou bezplatná a dostanete tam kvalifikované rady. Zase je však důležité tam přijít však a návštěvy neokládat (čím dříve přijdete, tím lepší řešení pro vás najdou) a ničeho se nebát. Určitě se neobracejte ale na různé podvodné oddlužovací společnosti, které by vás ve finále dostaly do ještě větších finančních potíží.

Sepište si finanční plán

Podle mě je také hodně důležité vědět, jak na tom v současné době vlastně jste. Sepište si někam na papír nebo do počítače vaše měsíční příjmy. Rozepisujte to dle jednotlivých kolenek (třeba práce manžel, práce manželka, přídavky, pronájem atd). Na druhou stranu sepíšete vaše měsíční výdaje. Opět uděláte kolonky (třeba jídlo, kosmetika, doprava, auto, dovolená, léky atd.). Nakonec odečtete od příjmů výdaje a hned vidíte, jak na tom finančně zrovna jste. Jste pravděpobně v mínusu, ale záleží jak ten mínus je velký. Pokud není moc velký, tak možná bude stačit omezit některé výdaje.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.