V článku se dozvíte jak by měla správně vypadat splátkový kalendář. Splátkový kalendář budete potřebovat zejména v případě, že budete někomu půjčovat peníze.

K čemu slouží splátkový kalendáře?

Pokud budete někomu půjčovat svoje peníze, tak by měl být součástní smlouvy i splátkový kalendář. Tam je přesně stanoveno kdy mají být zaplacené splátky a v jaké výši. Pokud někomu půjčujete svoje peníze, tak vždy sepiště písemnou smlouvu. Je to dobré pro obě strany, protože později nemohou vzniknout žádné dohody. Jak tomu často bývá pouze u ústní dohody. I zde platí, co je psáno to je dáno.

Jak má vypadat splátkový kalendář?

Je potřeba uvést veškeré informace o obou stranách (tedy jak o věřiteli, tak o dlužníkovi). Obsahuje informaci o tom, jak velká půjčka byla poskytnuta. Dále pak následuje splátkový kalendář. Kdy je přesně rozepsáno kdy mají být zaplacené jednotlivé splátky půjčky. Je tam také uvedená přesná výše jednotlivých splátek této půjčky.

Splátkový kalendář vzor ke stažení zdarma

Splátkový kalendář vzor je ke stažení zdarma například zde!. Soubor je ve formátu .doc. Stačí ho tedy otevřít ve Wordu a můžete ho vytisknout. A pak ho pouze společně s dlužníkem vyplníte a také podepíšete.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.